- Product No: SCX4-2FT-20W-MCT-D-IDL
Westgate SCX4-2FT-20W-MCT-D-IDL LED 4" Superior Architectural Indirect Linear Lights, 20W, 30K/35K/40K - White
Couldn't load pickup availability
Pickup available at Sonic Distribution Center
Usually ready in 24 hoursPairs well with
Fast & Reliable Shipping
Orders processed in 1–2 business days.
Hassle-Free Returns
30-day returns on eligible items. Read Terms
Knowledgeable Support
Get expert help via chat, email or phone.
Top-Rated Store
Trusted by 20,000+ customers. Read Reviews
Product Details
Description
Technical Specs
- Voltage: 120-277VAC 50/60Hz
- Wattage: 20W
- Power Factor: 0.95
- LPW: 104/106/107/117
- Total Harmonic Distortion: % 20 %
- Low Profile Modern Design
- Aluminum Housing with Matte White Finish
- Custom Colors Available
- Mounting Options: Surface, Suspended, Wall, Recessed
- IP Rating: IP54
- Operating Temperature: -13F~104F
- Adjustable Suspension Brackets Provided on Top of the Fixtures
- Dimmable: 0~10V Dimming